Kurs samoobrony dla Pań

Zajęcia są prowadzone w nowej siedzibie Straży Miejskiej przy Alei Tysiąclecia 22, dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy w godz. 17.00-18.30 – pierwsza grupa, 18.30-20.00 – druga grupa. Podczas zajęć kobiety uczą się podstawowych technik samoobrony, podstaw wiktymologii, właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia, podstaw udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia są bezpłatne.

Od lipca rozpoczynamy szkolenia kierowane do uczniów szkół podstawowych. Dzieci biorące udział w bezpłatnych zajęciach będą mogły dwa razy w tygodniu trenować elementy boksu i innych sportów walki. Poziom bezpieczeństwa w mieście jest oceniany wysoko, według ogólnopolskiego rankingu „Polityki” (2014 roku) wśród 66 miast na prawach powiatu w kategorii „poziom bezpieczeństwa” miasto Biała Podlaska zajmuje szóste miejsce w kraju uzyskując 82 punkty.

Dlatego pomysł organizowania zajęć nie wynika z realnego zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców ale z chęci promowania aktywnego trybu życia, zintegrowania mieszkańców z takimi instytucjami jak Urząd Miasta, Straż Miejska, Policja, przekonanie uczestników, że potrafią poradzić sobie w trudnych sytuacjach ale też uświadomienie, że mogą liczyć na pomoc innych w szczególności strażników i policjantów, których w trakcie zajęć będą mogli poznać osobiście.

Kolejnym etapem realizacji przez Straż Miejską programu „Bezpieczna Biała” będzie prowadzenie od września kampanii społeczno–edukacyjnej informującej społeczność miasta o zagrożeniach, kampania będzie prowadzona w formie plakatów, warsztatów, wykładów, informacji na stronie internetowej. Zadaniem kampanii będzie uświadomienie mieszkańcom zagrożeń i poinformowanie ich o zasadach bezpieczeństwa w typowych sytuacjach życia codziennego, np. bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły, bezpieczeństwo ludzi starszych (jak się ustrzec fałszywego wnuczka), bezpieczeństwo w środkach komunikacji, bezpieczne ferie, bezpieczne wakacje, jak zabezpieczyć mieszkanie w czasie wyjazdu na urlop itp.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza