69 Mistrzostwa Polski Juniorów.

Zdecydowanie najbardziej rozpoznawanymi gwiazdami zbliżających się mistrzostw będą Ewa Swoboda oraz Konrad Bukowiecki. Nasza sprinterka poprawiła już w tym roku własny rekord kraju juniorek pokonując podczas mityngu w austriackim Sankt Pölten 100 metrów w czasie 11.24. Rezultat ten jest dla zawodniczki z Żor przepustką na seniorskie mistrzostwa świata w Pekinie.

W pogoni za wynikiem uprawniającym do startu w stolicy Chińskiej Republiki Ludowej jest Konrad Bukowiecki. Urodzony w 1997 roku mistrz świata juniorów z ubiegłego sezonu znakomicie spisuje się tak w rywalizacji sprzętem seniorskim (już 20.42!) jak i juniorskim. Kulą „szóstką” zawodnik Gwardii Szczytno pchnął 21.42 i jest liderem światowych tabel w kategorii wiekowej U20. 

Interesująco zapowiadają się także konkurencje z udziałem polskich zawodników zajmujących wysokie lokaty w europejskich tabelach. Na 800 metrów pobiegnie Mateusz Borkowski, który ze znakomitym czasem 1:47.73 plasuje się na trzeciej pozycji na naszym kontynencie. Zawodnik LKB Rudnik jest także liderem europejskich tabel na dystansie 1500 metrów (3:41.97) ale do mistrzostw nie został zgłoszony do tej konkurencji.

W rzucie dyskiem na trzecim miejscu w Europie znajduje się Bartłomiej Stój, który w Białej Podlaskiej wystartuje również w pchnięciu kulą. W gronie kobiet świeżo upieczona rekordzistka Polski juniorek Kamila Przybyła ponownie będzie chciała w skoku o tyczce pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości ponad 4 metrów. Rekordowy wynik z Bydgoszczy – 4.30 – plasuje zawodniczkę Zawiszy na trzecim miejscu w Europie.

W weekend na pozycji liderki europejskich tabel może z kolei umocnić się oszczepniczka Maria Andrejczyk.

Początek 69. Mistrzostw Polski Juniorów w niedzielę o godzinie 11:00. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godzinę 15:45. Przez trzy dni w Białej Podlaskiej rywalizować będzie blisko 1000 młodych zawodników. 

Docelową imprezą dla najlepszych zawodników z tej kategorii wiekowej są w tym roku
23. Mistrzostwa Europy Juniorów – czempionat ten odbędzie się w dniach 16 – 19 lipca 2015

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza