Papierosy za 70 tys. złotych w zbiorniku paliwa

Do własności i próby przemytu nielegalnego towaru przyznał się kierowca ciężarówki, który w niedzielę (28.06) zgłosił się do odprawy na terminalu w Koroszczynie. Wcześniej funkcjonariusze celni skierowali jego pojazd do szczegółowej kontroli.

Najpierw w kabinie kierowcy celnicy znaleźli 38 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało była to jedynie niewielka część znacznie większego przemytu. Prawdziwie hurtowe ilości papierosów funkcjonariusze namierzyli w zbiorniku paliwa, który nosił ślady przeróbek. Że może się tam znajdować jakiś towar potwierdziło prześwietlenie ciężarówki urządzeniem RTG. 

W trakcie kontroli okazało się, że zbiornik został odpowiednio przerobiony – w 1/3 części znajdowało się paliwo, w pozostałej – papierosy. Celnicy wydobyli ze zbiornika w sumie 5.846 paczek papierosów, z których większość to popularne na Białorusi marki Mińsk i NZ.  

Przeciwko kierowcy ciężarówki funkcjonariusze celni wszczęli postępowanie karne skarbowe. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna. Służba Celna zatrzymała też przerobiony na potrzeby przemytu pojazd. 

Od początku roku celnicy z województwa lubelskiego zatrzymali 2,9 mln paczek papierosów. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza