Wakacje z Bogiem to prawdziwa petarda

Animatorzy już od godziny 5 rano zmuszeni byli stawić czoła wyzwaniu, jakim jest zmienna letnia pogoda. Rozstawione i w pełni przygotowane nagłośnienie zostało kompletnie zalane przez padający deszcz. Nie było to jednak przeszkodą, gdyż prowizoryczny sprzęt rozstawiony w pośpiechu okazał się w pełni wystarczający i spełniający oczekiwania najmłodszych.

Po porannej modlitwie, gdy w miejscu chmur pojawiło się słońce przyszedł czas na aerobik z przymrużeniem oka, w którym aktywny udział brali księża dając dobry przykład wszystkim zebranym.

Pełni energii z uśmiechem na ustach uczestnicy byli gotowi na pierwsze tego dnia atrakcje. Na przykościelny plac zawitała bowiem jednostka straży granicznej oraz wojsko polskie, które to oprócz standardowej pogawędki na temat swojej pracy pokazało również sprzęt na którym każdego dnia pracuje.

Nie skończyło się to jednak na oglądaniu- dzieciaki mogły przymierzyć stroje, wziąć do ręki różnego rodzaju akcesoria oraz samodzielnie włączyć syrenę. Wojsko natomiast swoim zwyczajem zaprezentowało pokaz musztry, w którym uczestniczyły chętne osoby. Możliwość strzelania do celu z karabinu przy pomocy kulek okazała się strzałem w dziesiątkę i zainteresowała nie jedną osobę.

Podczas jubileuszowych Wakacji z Bogiem nie było wiele czasu na odpoczynek. Przybyła na miejsce jednostka straży pożarnej oprócz pokazów i konkursów zapewniła też ochłodę w ten upalny dzień. Na kilkanaście minut trawnik zamienił się w basen wypełniony po brzegi prawdziwą pianą, w której z radością bawiły się i tarzały nie tylko najmłodsi uczestnicy. Dorosłym i animatorom ta kąpiel również przypadła do gustu lecz nie ostudziła zapału do dalszej zabawy.

W tym dniu odbyło się jeszcze wiele zajęć portowych, rekreacyjnych, plastycznych oraz lekcja biologii w wersji bardzo praktycznej. Dzięki uprzejmości Zieleni Miejskiej wszystkie dzieci zostały zaopatrzone w doniczki i ziemię, w których pod czujnym okiem uczyły się jak sadzić i pielęgnować rośliny. Taką pamiątkę zabrały na koniec dnia do swoich domów. Tradycją wakacyjnych spotkań w parafii Świętego Michała Archanioła są również prace domowe- po raz kolejny maluchy mają za zadanie przygotować rysunek przedstawiający element, który najbardziej przypadł im do gustu w ciągu całego dnia. Co to było przekonamy się dopiero jutro w trakcie trzeciego dnia tych niesamowitych wakacji.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza