Nie nastawiam się na zysk.

O wyróżnienia mogły się starać osoby, zajmujące się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Nagrody miały być odpowiedzią na przyznawane od lat podobne gratyfikacje w dziedzinie sportu. W pierwszej odsłonie bialski włodarz postanowił wyróżnić działalność Damiana Trzpila.

 

– To co robię sprawia mi dużą przyjemność, nigdy nie nastawiam się na zyski i staram się robić to dla siebie, dla spełniania własnych marzeń i pragnień. Jestem dumny że mogłem odebrać takie stypendium jako pierwszy. Rozpiera mnie duma i radość. Mam nadzieję że uda mi się także zmotywować innych do sięgania po takie wyróżnienia – mówił zadowolony stypendysta, odbierając nagrodę z rąk prezydenta.

 

Damian jest obecnie studentem Państwowej Szkoły Wyższej i właśnie tam realizuje projekt studenckiego zespołu Diffrent. Środki stypendialne mają zostać przeznaczone między innymi na nagranie klipu promocyjnego. Oprócz działalności wokalnej, stypendysta znany jest z organizacji dużych przedsięwzięć rozrywkowych, cieszących się sporym zainteresowaniem w mieście. Ostatnio został też zwycięzcą imprezy charytatywnej “Moja twarz brzmi znajomo”, w której wcielił się w rolę popularnej wokalistki disco polo Shazzy.

 

– Bardzo się cieszę, że mamy w mieście tak zdolną młodzież. Mam nadzieję, że te stypendium będzie ważną motywacją do osiągania kolejnych, ważnych celów w dziedzinie kultury i działalności artystycznej. Serdecznie gratuluję tego wyróżnienia, licząc na częstsze okazje do podobnych spotkań z utalentowaną młodzieżą w przyszłości – mówił podczas wręczania nagrody prezydent Stefaniuk.

 

Kandydatów do stypendium oceniała i rekomendowała specjalna komisja. We wniosku należało dokładnie opisać program wykorzystania środków stypendialnych. Po zakończeniu programu (maksymalny okres dofinansowania działalności artystycznej to 10 miesięcy) niezbędne będzie przedstawienie sprawozdania z wykonanego projektu. Istotnym jest, aby miał on charakter działań na rzecz miasta.

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza