Wolontariusze remontują we Wspólnym Świecie

– Staramy się jak najefektywniej spożytkować czas, kiedy naszych podopiecznych nie ma w placówce i przygotowujemy sale na ich powrót – mówi Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia Wspólny Świat zapewniającego terapię i opiekę młodzieży i dzieciom z autyzmem.

Część prac remontowych zostało wykonanych dzięki materiałom remontowo-budowlanym przekazanym przez darczyńców. – Równie ważne jak pomoc rzeczowa, materialna, jest zaangażowanie wolontariuszy, którzy dzielą się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem – podkreśla Anna Chwałek, doceniając ideę społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zaangażowanie przedsiębiorstw w działania wolontariackie. 

W Stowarzyszeniu Wspólny Świat społecznicy wykonali remonty kilku pomieszczeń oraz zagospodarowali teren wokół placówki. W tym tygodniu pracownicy bialskiego sklepu sieci Bricoman odmalowali dwie sale przedszkolne, a w czerwcu wolontariusze z Fundacji Kronenberga Citi Handlowy wyremontowali plac zabaw, z którego korzystają podopieczni Wspólnego Świata. Jego szefowa nie ukrywa, że to dla stowarzyszenia duże finansowe odciążenie, ale bardziej cieszy ją zainteresowanie i chęć pomocy. – Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wspieranie naszej działalności, która skupia się na dzieciach i młodzieży. Ci, którzy pomagają stowarzyszeniu, pomagają jego podopiecznym – mówi Anna Chwałek.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza