Dopalacze straszą, ale miasto jest bezpieczne!

Urząd Miasta jest zaopatrzony także w różnego rodzaju publikacje i materiały informacyjne. Dodatkowo wszystkie placówki oświatowe i kluby sportowe są zobowiązane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, do przeprowadzania zajęć edukacyjno-profilaktycznych, skierowanych nie tylko do młodzieży, ale również wychowawców i rodziców. Straż miejska oraz policja również zaostrzyły swoje działania, w szczególności w miejscach gromadzących młodzież oraz okolicach tzw. sklepów kolekcjonerskich.

Profilaktyka uzależnień w Białej Podlaskiej ma swój oddźwięk podczas różnych imprez, organizowanych przez samorząd. W połowie maja odbyły się dwa spektakle teatralne pt. „Działka”. Przybliżały one realną „przygodę” z narkotykami. Ważnym elementem było przedstawienie relacji z rodziną. Podczas pikniku „Grunt to rodzinka” rozdawano ulotki oraz publikacje dotyczące dopalaczy. Dyżury pełnili także specjaliści, którzy udzielali porad w tym zakresie. Zorganizowano także happening „Głos profilaktyki – zryw serca”. Młodzież z bialskich szkół brała udział w konkursach oraz przedstawieniach, dotyczących profilaktyki uzależnień.

W połowie czerwca prezydent Dariusz Stefaniuk złożył pismo do parlamentu z prośbą o podjęcie działań na rzecz zmiany w prawie, dotyczącym podejmowania działań eliminujących sprzedaż dopalaczy. – Dotychczasowe nowelizacje ustaw nie przyniosły rozwiązania problemu.  Zakazy nie są respektowane i nie ma możliwości ich wyegzekwowania z powodu funkcjonowania w tych samych pomieszczeniach różnych podmiotów – wyjaśnia prezydent.

10 lipca został zamknięty kolejny sklep z dopalaczami przy ulicy Sapieżyńskiej, który działał pod przykrywką e-papierosów. Po wielokrotnej interwencji policji punkt handlowy został zaplombowany, a opakowania z podejrzaną substancją przekazane do ekspertyzy. Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło bezpłatną infolinię. Mogą z niej korzystać uczniowie, rodzice i nauczyciele. Działania podjęte przez Samorząd to z pewnością nie ostatnie akcje profilaktycznie w naszym mieście.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza