Obchody 71 rocznicy Powstania Warszawskiego

Listy i kartki będzie można wrzucać do skrzynki na Placu Wolności w godz. 9.00-17.00. Każdy mieszkaniec będzie mógł wysłać wiadomość do rodziny lub znajomych z terenu miasta, które następnie rozniosą harcerki z 1. BDW „Burza” i 1. BDH „Ruczaj”.

Harcerska Poczta Polowa to nawiązanie do poczty powstańczej, organizowanej przez harcerzy Zawiszy Szarych Szeregów w 1944 roku. Oprócz wysłania listu, na stoisku przygotowanym w Białej będzie można poznać historię harcerzy w czasie Powstania Warszawskiego, a na najmłodszych będą czekały kolorowanki.

Przed godziną “W” przy Miejscu Straceń wybrzmią pieśni powstańcze, a punktualnie o 17.00 w całym mieście usłyszymy syreny alarmowe. Kwiaty złoży między innymi prezydent Dariusz Stefaniuk, który ponadto uczci rocznicę krótkim wystąpieniem. Będzie także część artystyczna, przygotowana przez młodzież działającą w Bialskim Centrum Kultury.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza