Zamek Biskupi nabiera kształtów.


Barokowy pałac przebudowany ze średniowiecznego zamku przez kilka stuleci należał do Kościoła Katolickiego. Zdewastowany w czasie II Wojny Światowej został przejęty przez Państwo i przekazany stadninie koni w Janowie. Od lat 90-tych stał opuszczony i niszczał. Drugie życie postanowiła dać mu warszawska firma deweloperska, która wykorzystując sąsiedztwo słynnej stadniny tworzy nowoczesny kompleks. 

Remont rozpoczął się w kwietniu. Obiekt jest zabytkowy, więc najpierw na teren zamku wkroczyli archeolodzy, którzy pod wielometrowymi warstwami ziemi natrafili na fragmenty fundamentów XV-wiecznego zamku biskupiego. 

W skład odrestaurowanego kompleksu o powierzchni 40 ha wejdą m.in. zamek z dobudowanym korpusem łączącym oficyny i budynek starej stajni cuglowej. Zrekonstruowane zostaną też stawy i zalew. Budynki zamku, stajni oraz podzamcza łączyć będzie podziemny korytarz wychodzący z centrum konferencyjnego pod dziedzińcem. Wszystko w nawiązaniu do historii tego miejsca. 

Centrum hotelowo-konferencyjne wraz nowoczesnym SPA ma ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Już rozpoczęto poszukiwana pracowników do wszystkich działów hotelowych. Docelowo zatrudnienie ma tu znaleźć ok. 100 osób.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza