II Wyścig Szlakiem Nadbużańskich Dworów

Jest to inicjatywa stowarzyszenia „Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty” skupiającego właścicieli dworów w Dolinie Bugu. Stowarzyszenie zajmuje się promocją regionu i rozwojem turystyki poprzez organizację imprez kulturalnych, rozrywkowych, sportowych i akcji charytatywnych.

„Wyścig po pomoc” jest właśnie połączeniem wydarzenia sportowego z akcją charytatywną. W ciągu dwóch dni będzie można wystartować w kolarskich zawodach na Południowym Podlasiu. W sobotę 12 września zaplanowany jest I Wyścig Kolarski Szlakiem Nadbużańskich Dworów – szosowy wyścig na dystansie 66 i 110 kilometrów. W niedzielę 13 września odbędzie się rowerowy Rajd Rekreacyjny po nadbużańskich dworkach na dystansie 40 kilometrów. Głównym celem akcji jest zbiórka pieniędzy dla chłopczyka chorego na autyzm. Za każdy przejechany kilometr wyścigu 10 groszy przeznaczane jest na rzecz leczenia dziecka.

Honorowym patronem „Wyścigu po pomoc” został Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne – wyścigu zaliczanego do prestiżowego cyklu UCI World Tour i będącego największą cyklicznie organizowaną imprezą sportową w Polsce. Czesław Lang będzie nie tylko patronem, ale też wystartuje w wyścigu szosowym.

„Wyścig po pomoc” będzie doskonałą okazją do zdrowego i aktywnego spędzenia weekendu w pięknej scenerii Podlasia, a jednocześnie szansą niesienia pomocy chorym dzieciom. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolarskim wyścigu.

Impreza jest sponsorowana przez firmę GAZ SYSTEM.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia i zapisy znajdą Państwo na stronie: http://www.nadbuzanskiedwory.pl/

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza