Niezapomniany wakacyjny wypoczynek

Grupa 48 wychowanków z bialskich placówek wsparcia dziennego wraz z wychowawcami wypoczywała  nad jeziorem Łukcze, na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Celem wyjazdu było pokazanie dzieciom jak miło, a jednocześnie aktywnie można spędzać czas wolny- podkreśla Monika Owczaruk, kierownik świetlicy środowiskowej Perspektywa. Wakacyjny wyjazd był też okazją do zrealizowania treści programu z zakresu profilaktyki uzależnień. Dzieci nauczyły się współdziałania w grupie rówieśniczej, funkcjonowania w społeczeństwie oraz współuczestnistwa w wielu konkurencjach.

Na kolonistów czekało wiele atrakcji, których na pojezierzu nie brakuje. Były zabawy wodne, zajęcia z windsurfingu, offroad, tor linowy, strzelanie z łuku to rarytasy z tych kolonii. Było coś dla ciała i umysłu. Poza sportowymi atrakcjami na podopiecznych czekały też wycieczki krajoznawcze po Poleskim Parku Narodowym wraz ze zwiedzaniem muzeum PPN. – Ekstremalne przejażdżki. Emocje i silne przeżycia muszą być na obozach z naszymi wychowankami – dodaje Monika Owczaruk.

Podopieczni placówek wsparcia dziennego mieli możliwość uczestniczenia w wyjeździe dzięki pozyskanym środkom finansowym z Urzędu Miasta. Aktywne kolonie zorganizowało biuro podróży Mario Presto. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza