Podpisano list intencyjny


„Istotą współpracy fundacji i władz samorządowych – jak czytamy w opracowanej na potrzeby mediów notatce – jest przywrócenie miastu najważniejszej części zabytkowej – Pałacu Radziwiłłów. Ma to doprowadzić do faktycznej integracji całego kompleksu pałacowego i restauracji jego historycznego, patriotycznego i artystycznego charakteru. Według wstępnych koncepcji architektonicznych, pałac swoim wyglądem będzie nawiązywał do rycin z połowy wieku XIX. Prostokątna bryła o wymiarach ok. 41×31 m, będzie posiadała 6 kondygnacji oraz podpiwniczenie. Pałac ma być połączony z zachodnią oficyną oraz wschodnią wieżyczką poprzez arkady. Szacowana powierzchnia całkowita pałacu to ok. 800m2.”

Fundacja „Fundusz Rewitalizacji” ma siedzibę w Gdańsku i powstała w 2014 roku a jej idea to troska o Polskie dziedzictwo narodowe, w szczególności o te jego skarby, które rozsiane po całym kraju, nierzadko zapomniane, ulegające degradacji. 

Przedsięwzięcie rozpoczyna podpisanie listu intencyjnego, zaś jego zakończenie planowane jest na 2020 rok. Szacowane nakłady niezbędne do sfinalizowania zadania wynoszą 30-40 mln zł, co determinuje konieczność dodatkowego dofinansowania. Z przeprowadzonej przez fundacje ekspertyzy wynika, że wstępnie spełnione są warunki na uzyskanie dotacji Unii Europejskiej. Pani wiceprezes niestety nie chciała udzielać wywiadów, nam udało się nagrać jedynie krótką lakoniczną wypowiedź.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza