1000 tornistrów trafiło do dzieci

Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone z udziałem 26 parafii, w tym 13 PZC, które chciały się przyłączyć. – Nasi parafianie chętnie włączyli się do akcji i w miarę krótkim czasie zwrócili plecaki wyposażone w niezbędne do nauki przybory szkolne. Takiej reakcji na tak dużą ilość jak na naszą Parafię, nie spodziewaliśmy się.  Bardzo się cieszymy z tego wsparcia. Jest ono bardzo potrzebne, bo liczba potrzebujących rośnie – mówi Mirosław Maraszek, przewodniczący PZC przy Parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim. – Jako przedstawiciele Caritas cieszymy się bardzo, że wspólnie z parafianami mogliśmy pomóc dzieciom, które potrzebują wsparcia w tym niezbędnym zakresie. Dzieci czeka ciężka praca, a my wierzymy, że przekazane przybory pomogą im w realizacji szkolnych zadań. Może kiedyś i one będą wspierały innych będących w potrzebie. Wdzięczność dzieci trudno jest wyrazić słowami. – dodaje pan Maraszek.

– Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrówkach uczestniczyła w akcji po raz drugi. Wzięła 10 plecaków, które darczyńcy, osoby indywidualne, parafianie i okoliczne zakłady wyposażyli w piórniki, mazaki, długopisy, kredki, flamastry, zeszyty różnego rodzaju, kolorowy papier, wycinanki, bloki, temperówki i gumki. Zostały nimi obdarowane dzieci  z najbiedniejszych rodzin. Były bardzo zadowolone. Na ich twarzach pojawiły się radość i uśmiech – mówi ks. Zdzisław Brzoskowski, proboszcz. 

W parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim dzieci również otrzymały bogato wyposażone plecaki.   – Liczba tornistrów z roku na rok rośnie. Tym razem było ich aż 60. Dodatkowo po niedzielnych mszach św. przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek. Razem z dodatkowymi indywidualnymi wpłatami zebraliśmy 1700zł. Przeznaczyliśmy je na doposażenie plecaków – mówi Krzysztof Gajdzicki, prezes tamtejszego PZC. 

– Współpraca w tym roku, tak jak w poprzednich, przebiegła znakomicie. W akcję włączyły się nowe parafie, co jest dla nas dużą radością. W większości zaangażowały się „rodzina rodzinie”. Zdarzały się miejsca, gdzie zorganizowano zbiórkę przy kościele – mówi Aneta Sawicka, koordynator programu z ramienia siedleckiej Caritas. – Dziękuję księżom proboszczom za poświęcony czas i energię, a także wolontariuszom i darczyńcom za pomoc i wsparcie. Zapraszam do udziału w akcji za rok – dodaje pani Sawicka. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza