4 runda Driftingowych Mistrzostw Polski

Swój przyjazd już zapowiedzieli topowi zawodnicy z Polski ale także z zagranicy, by właśnie w tak szczególnej atmosferze walczyć o najwyższe miejsce na podium. 

Sezon 2015 to duże zmiany na Polskiej  scenie driftingowej. Polska Federacja Driftingu (PFD) upoważniła organizatorów STW DC do przeprowadzenia Driftingowych Mistrzostw Polski, jednocześnie zobowiązując do wyłonienia Mistrza Polski w dwóch klasach- PRO  (dla zawodników z licencjami) oraz CHALLANGE ( dla zawodników bez licencji)  – w cyklu 5 rund rozgrywanych dwukrotnie w Warszawie, na torze w Miedzianej Górze,  lotnisku w Białej Podlaskiej i na Slovakiaring. Cykl zawodów STW DC w sezonie 2015 został rozszerzony o dwie nowe lokalizacje – Karpacz i tor Slovakiaring, gdzie wspólnie z King Of Europe ProSeries (jedną z największych lig driftingowych na świecie) będą rozgrywane dwie rundy.

Celem STW Drift Challange jest profesjonalne przygotowanie cyklu zawodów driftingowych, promowanie DRIFTINGU jako dyscypliny motosportu i wspieranie młodych adeptów driftingu ( bez licencji), ale by w bezpieczny sposób mogli rozwijać swoją pasję. 

Drift czyli jazda w kontrolowanym poślizgu, swoje korzenie ma aż w Japonii. Tam pośród górskich szczytów miłośnicy adrenaliny, pokonywali kolejne zakręty, wprowadzając auto w poślizg.

 W Polsce pierwsze zawody zostały zorganizowane w 2006 roku przez Polską Federację Driftingu. Od tamtej pory, co roku, przeprowadzany był cykl zawodów driftingowych w różnych miejscach w Polsce.  Organizatorzy wykorzystywali istniejące już tory samochodowe –  jak np. Tor Poznań – oraz tworzyli nowe trasy  w miejscach na co dzień dostępnych dla ruchu samochodowego (zawody w Karpaczu czy w Załużu). 

Z roku na rok, drifting przyciąga coraz większe rzesze fanów. Ta kiedyś raczkująca dyscyplina motosportu, stała się obecnie znakiem rozpoznawalnym Polaków. W krajowych zmaganiach czy na arenie międzynarodowej polscy drifterzy nie mają sobie równych.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza