Będzie filia Głównej Biblioteki Lekarskiej

– To jedna z trzech najnowocześniejszych filii w całym kraju. Od roku staraliśmy się o zrealizowanie tego projektu i cieszę się, że już niedługo mieszkańcy miasta i okolic będą mieli dostęp do bogatych zbiorów. Dzięki umowom z zagranicznymi uczelniami, mamy dostęp do najnowszych artykułów naukowych, nawet w dniu ich publikacji – opowiada Robert Gut, zastępca ds. organizacyjnych Głównej Biblioteki Lekarskiej.

 

Historia warszawskiej biblioteki sięga roku 1945. Jej twórcą i pierwszym dyrektorem był prof. Stanisław Konopka. Otwierając bibliotekę zrealizował swoje jeszcze przedwojenne marzenie, o stworzeniu centralnej biblioteki państwa. Największy przełom w rozwoju GBL nastąpił za czasów 18-letniej dyrektury prof. Janusza Kapuścika. W latach 80. i 90. doprowadził do rozszerzenia sieci oddziałów terenowych z siedmiu do szesnastu. Pozyskał także pawilon dawnego Szpitala Ujazdowskiego który zaadoptował na cele Biblioteki, przywracając stolicy na jej Trakcie Królewskim obiekt zabytkowy.

 

Bialska filia ulokowana na 300 metrach kwadratowych powierzchni, oprócz stanowisk komputerowych do przeglądania elektronicznych zbiorów, posiada nowoczesne nagłośnienie i projektor, przygotowane do prowadzenia konferencji i prezentacji. Dodatkowo na wyposażeniu znajdują się również mikrofony bezprzewodowe.

 

Projekt jest efektem współpracy prezydenta Dariusza Stefaniuka i senatora Grzegorza Biereckiego, który zabiegał od dawna o powstanie biblioteki. – To znakomita wiadomość zarówno dla lekarzy, studentów i pasjonatów literatury medycznej, jak i dla mieszkańców miasta i województwa, którzy ufają w profesjonalizm i ciągły rozwój swoich specjalistów – mówił podczas jubileuszu 30-lecia bialskiego szpitala prezydent miasta, komunikując dyrektorowi Dariuszowi Oleńskiemu dobrą wiadomość.

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza