Samoloty nad lotniskiem


To dopiero próba generalna, sprawdzenie możliwości nowej wyciągarki do wysokich holi i przydatności lądowiska w Białej do szkolenia akrobacyjnego. 19 i 20 września będzie można jednak naocznie doświadczyć reaktywacji lotniska, skorzystać z okazji obejrzenia i przelotu widokowego nad miastem. Od godziny 10.00 do 17.00 nie zabraknie atrakcji dla wszystkich pasjonatów lotnictwa. 

Samoloty nad miastem zobaczyliśmy już dzisiaj. Na niebie można było zaobserwować baner przygotowany na jubileusz 490-lecia miasta. W sobotę i niedzielę będzie także możliwość odpłatnych lotów z instruktorami. Jednym z nich będzie Małgorzata Margańska – medalistka mistrzostw świata akrobacji szybowcowej. Będzie też możliwość startów za wyciągarką innych szybowców, które pojawią się na lądowisku, a także hole za samolotem WT-9, w tym najdłuższy hol o długości 3,5 km.

Jak przyznaje Adam Michałowski, starty na tak długim holu to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy. – Dzięki tak długiemu pasowi startowemu można wynosić szybowce na wysokość, umożliwiającą swobodne akrobacje. Inne lotniska mogą się pochwalić jedynie niecałym 1000 m długości. Bialskie lądowisko to idealne miejsce do takich celów – mówi trener mistrza świata Marcina Pośpieszyńskiego.   

Podczas weekendowej imprezy inauguracyjnej firma BB Aero będzie prowadziła nabór kandydatów na szybowcowe szkolenie podstawowe i do świadectwa kwalifikacji pilota samolotów ultralekkich, które mają ruszyć niedługo w Białej Podlaskiej. Będzie też możliwość spotkania z przedstawicielami firmy Avioner, prowadzącej e-learningowe lotnicze szkolenia teoretyczne oraz z lekarzem orzecznikiem z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, gdzie można wykonać badania lotniczo-lekarskie, niezbędne do zakończenia praktycznego szkolenia lotniczego. Nad miastem pojawią się także samoloty ultralekkie: 3Xtrim i WT-9 Dynamic. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza