Derby lubelszczyzny dla bialskiego AZS

Akademicy z Lublina wystąpili jednak bez swojego najlepszego obecnie zawodnika Huberta Obydzia. Bialczanie byli w opinii znawców tematu (w tym także trenera AZS-u UMCS Jakuba Ignaszewskiego) zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale jak przekazał nam po jego zakończeniu szkoleniowiec lublinian jego podopieczni „tanio skóry nie sprzedali” i zaprezentowali się w tym meczu całkiem przyzwoicie.

Wynik spotkania otworzył w 2. minucie lubelski kołowy Miłosz Drozd. Bialscy akademicy wyrównali po czterech minutach (Bartłomiej Helman). Wyrównana walka bramka za bramkę trwała jeszcze do 11 min. (4:4 po golu Michała Andrusiewicza dla AZS-u UMCS). Kolejne cztery bramki zdobyli jednak bialczanie i w 18 min. było już 8:4 dla miejscowych (ponownie po golu Helmana). Wypracowaną wówczas przewagę (4-5 bramek) zawodnicy AZS-u AWF utrzymywali się już do końca pierwszej połowy.

Ostatecznie po trzydziestu minutach gry bialczanie prowadzili w akademickich derbach 15:11.

Druga połowa rozpoczęła się od celnego rzutu Kamila Bernata dla AZS-u UMCS. Niestety dla gości po chwili trafił Rafał Jaszczuk, a na domiar złego w kolejnej akcji karnego dla lublinian nie wykorzystał Jakub Buksiński. Nie podłamało to jednak ambitnych studentów z Lublina i w 35 min., zmniejszyli oni straty do dwóch trafień (16:14 po bramce Bernata). Taki sam dystans bramkowy był jeszcze dwie minuty później (17:15 po drugim z rzędu celnym rzucie Bernata). Kolejne minuty to ponowny „odskok” bialskich akademików i cztery bramki rzucone pod rząd (21:15 w 48 min.).

Śmiało można stwierdzić, że w tym momencie dla osłabionych lublinian było już po meczu. Co prawda już minutę później złą passę przełamał Jakub Karczmarzyk, ale do końca meczu szczypiorniści AZS-u UMCS rzucili już tylko dwie bramki (ponownie Karczmarzyk i zamykający wynik meczu gol Bernata). Ostatecznie pierwsze od dziewięciu lat derby Lubelszczyzny w drugiej lidze piłki ręcznej mężczyzn zakończyły się zwycięstwem AZS-u AWF 26:18.

Więcej na http://www.lubsport.pl/aktualnosci/azs-awf-biala-podlaska-azs-umcs-lublin/ 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza