KSIĄŻKI, CZASOPISMA, DOKUMENTY… – BIALSKA BIBLIOTEKA CYFROWA

Od kilku lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej opracowywana jest Bialska Biblioteka Cyfrowa.

Biblioteka publikuje na platformie cyfrowej elektroniczne wersje materiałów dotyczących południowego Podlasia, zgromadzonych w dziale wiedzy o regionie. Poza zbiorami własnymi, BBC zamieszcza także dokumenty regionalne i zabytki piśmiennictwa kultury narodowej, znajdujące się w rodzinnych, parafialnych, bibliotecznych i instytucjonalnych kolekcjach południowego Podlasia. Zbiory Bialskiej Biblioteki Cyfrowej dostępne są w Internecie na stronie biblioteki, pod bezpośrednim adresem http://bbc.mbp.org.pl.

W październiku zorganizowano tradycyjną wystawę w budynku głównym MBP w Parku Radziwiłłowskim (korytarz, I piętro). Ekspozycja „Bialska Biblioteka Cyfrowa poleca” prezentuje fragmenty ponad 100 dokumentów elektronicznych, wybranych biblioteki cyfrowej. Obiekty zostały pogrupowane w kolekcje, w których występują w Bialskiej Bibliotece Cyfrowej: książki, czasopisma, dokumenty niepublikowane, pocztówki i fotografie, dokumenty życia społecznego oraz mapy. Do każdego dokumentu dołączono krótki opis oraz link do publikacji w Bialskiej Bibliotece Cyfrowej.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, czynnej do połowy listopada. Zapraszamy również do korzystania z zasobów Bialskiej Biblioteki Cyfrowej w Internecie.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza