Bialczanie wsparli Wspólny Świat

Uczestnicy koncertu, jaki odbył się w piątek 16 października w Zespole Szkół Muzycznych I i II Stopnia w Białej Podlaskiej, okazali się niezwykle hojni. – Nie spodziewaliśmy się, że aż tyle uda się nam uzbierać ze sprzedaży cegiełek podczas tego kameralnego przecież koncertu. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za zainteresowanie naszą działalnością i wsparcie planów budowy ośrodka, w którym opiekę znajdą nie tylko dzieci, ale też dorośli z autyzmem – wyjaśnia Anna Chwałek, prezes bialskiego Stowarzyszenia Wspólny Świat.

Przyznaje równocześnie, że pomysł na koncert zrodził się niespodziewanie. – Mieliśmy naprawdę niewiele czasu na przygotowanie tego wydarzenia i rozreklamowanie go wśród bialczan, dlatego tym bardziej cieszy nas taka frekwencja – mówi prezes.

Mieszkańcy miasta, ale również okolicznych miejscowości wysłuchali ponadgodzinnego repertuaru zaprezentowanego przez niezwykle utalentowanego pianistę Zbigniewa Szymczaka. Od blisko trzydziestu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie z powodzeniem koncertuje, ale od pokoleń jest związany z Biała Podlaską – pochodzi z rodu Jurewiczów herbu Lubicz. Urodził się w 1934 r. w Brześciu nad Bugiem. W samej Białej Podlaskiej mieszkał w latach 1944-1954. Tu chodził do szkół. – To miasto jest bliskie mojemu sercu, tak samo jak jego mieszkańcy. Dlatego, jeśli tylko mogę, chętnie tu wracam i pomagam jak potrafię – wyjaśnia Zbigniew Szymczak.

Anna Chwałek przyznaje, że bez ludzi dobrego serca, stowarzyszeniu trudno byłoby snuć dalekosiężne plany. – Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyszli na koncert, ale również tym, którzy umożliwili nam jego organizację, szczególnie panu dyrektorowi szkoły muzycznej Waldemarowi Robakowi, który nieodpłatnie udostępnił nam salę koncertową i samemu artyście, który wystąpił w Białej Podlaskiej charytatywnie – podkreśla prezes Wspólnego Świata.

Kwota, jaką udało się zebrać stowarzyszeniu ze sprzedaży cegiełek, które były biletami wstępu, to 5,7 tys. zł. – To pokazuje, że organizacja małych, kameralnych koncertów ma sens – cieszy się prezes Wspólnego Świata. Docenia hojność bialczan, także tych, którzy choć w koncercie nie uczestniczyli, kupili cegiełki i wsparli plany inwestycyjne dotyczące budowy pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza