XIV Podlasie Jazz Festival to już historia


Od początku zamiarem organizatorów było prezentowanie na nim różnorodności stylistycznych, zapraszanie wybitnych artystów, a także stworzenie możliwości występów młodym, ale już docenionym wykonawcom. Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem miejscowych fanów jazzu oraz tych przyjeżdżających z dalszych stron Polski. Publiczność festiwalowa jest wielopokoleniowa, żywo reagująca na muzykę. Festiwal został zauważony przez wiele mediów ogólnopolskich i był nominowany przez jeden z portali ogólnopolskich w kategorii Kultura, jako najdonioślejsze wydarzenie kulturalne ostatnich 20 lat w województwie lubelskim.

W XIV edycji festiwalu wystąpili artyści z Polski oraz z zagranicy. Usłyszeliśmy po raz pierwszy w Białej Podlaskiej Pierwszą Damę Polskiego Jazzu-wokalistkę Ewę Bem, która wystąpiła w towarzystwie wybitnego pianisty Andrzeja Jagodzińskiego, a także legendarnego saksofonistę, kompozytora, aranżera niedoścignionego popularyzatora jazzu Jana Ptaszyna Wróblewskiego ze swoim kwartetem. Na scenie festiwalowej zaprezentowałą się jedna z najzdolniejszych polskich wokalistek jazzowych młodego pokolenia Monika Borzym, swingowy pianista i wokalista Krystian Brodacki w repertuarze amerykańskich i włoskich evergreenów oraz pochodząca z Wielkiej Brytanii saksofonistka współpracująca od lat m.in. z legendarnym Mikiem Jaggerem z The Rolling Stones, Rodem Stewardem – Patsy Gamble z zespołem. Pomysłodawcą oraz twórcą festiwalu jest znany bialski muzyk jazzowy– Jarosław Michaluk

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza