tymoszynska-reklama

Piłkarze ręczni liderem II ligi

Pabiks Pabianice dysponuje w miarę solidnym, jak na warunki drugoligowe, składem. Mimo to zawodnicy
z województwa łódzkiego kompletnie nie weszli w sezon, przegrywając osiem pierwszych spotkań,
w tym 23:31 w Lublinie z AZS UMCS. Z kolei ich sobotni rywal, AZS AWF Biała Podlaska, znajduje się
na przeciwnym biegunie i wygrał siedem razy z rzędu.

Od pierwszych minut pojedynku w Białej Podlaskiej wydarzenia na parkiecie przy ulicy Marusarza toczyły się
zgodnie z planem. Miejscowi grali bardzo skutecznie w ataku, nie mieli problemów z pabianicką ofensywą.
Maciej Chodur i jego koledzy raz po raz wyprowadzali także skuteczne kontrataki, dzięki czemu szybko
przekroczyli dziesięć goli przewagi (16:6 w 24′, po golu Jakuba Rusina). Do przerwy była ona nawet
większa i wynosiła trzynaście trafień. Przed przerwą arcyskuteczny był Rafał Jaszczuk, który pokonał
bramkarzy z łódzkiego pięciokrotnie.

Po zmianie stron goście chcieli walczyć o zachowanie twarzy i zagrali znacznie lepiej, zwłaszcza w ataku.
Po przerwie pabianiczanie zdobyli blisko trzykrotnie więcej goli niż przed nią (dziewiętnaście przy siedmiu
w pierwszych dwóch kwadransach). Sztab szkoleniowy AZS AWF postanowił jednak, że na boisku pojawią się
zmiennicy, a szóstka w polu zagra innym systemem w obronie. Pabiks zdobył pięć goli z rzędu przy stanie 23:10
i do końca meczu nie dał sobie odskoczyć na więcej niż dziesięć bądź jedenaście trafień. Przed końcową syreną
po raz dwunasty trafił Bartłomiej Kiełbasiński, ustalając wynik spotkania na 35:26.

AZS AWF Biała Podlaska został w sobotę liderem grupy III II ligi. Po raz pierwszy w sezonie przegrał MKS Wieluń (28:31
z Anilaną Łódź) oraz Mazur Sierpc (20:27 z AZS Uniwersytetem Warszawskim). Bialczanie mają punkt przewagi nad Mazurem
i o dwa więcej niż MKS.

Teraz przed siódemką Dmitrija Tichonia pojedynki ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka.
W środę będzie to konfrontacja w I rundzie Pucharu Polski, zaś w weekend – 10. kolejka II ligi.