Światowy Dzień Wcześniaka


Od godz. 16 został podświetlony w symbolicznym dla takich dzieci kolorze fioletowym. Główny budynek szpitala od ul. Okopowej oświecała fioletowa iluminacja świetlna.
Bialski Oddział Neonatologiczny im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest nie tylko chlubą szpitala, ale też miasta i województwa, a nawet znany jest w kraju. Sławił go wielokrotnie w swoim programach i imprezach Jurek Owsiak, który wyraził zgodę na nadanie oddziałowi imienia WOŚP. 
Oddział posiada wysoki III stopień referencyjności. Jest przygotowany na leczenie wcześniaków o krańcowo niskiej masie urodzeniowej, czyli od około 500 gramów. 
Podczas dzisiejszej konferencji bialscy lekarze z dumą wspominali, że uratowali nawet dziewczynkę, która urodziła się pomiędzy 23 a 24 tygodniem i ważyła zaledwie 480 gramów. Dzisiaj mieli w swoim oddziale 6 maluszków. Wielu rodziców uratowanych dzieci dziękowało personelowi bialskiej neonatologii.

Lekarze wraz z towarzyszącą im wicedyrektor szpitala Joanną Kozłowiec poinformowali, że w 2014 roku w Oddziale Neonatologicznym im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej przyszło na świat 219 wcześniaków – 110 chłopców i 109 dziewczynek. Najmniejszy noworodek – ważył 540 g, a 33 noworodków ważyło do 1500 gram.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza