Utalentowany Wspólny Świat

Konrad Korniluk z prowadzonego przez Wspólny Świat przedszkola 15 listopada zaśpiewał w Tucznej „Deszcz jesienny” oraz „Przybyli ułani”. Zdobył uznanie jury, które przyznało mu pierwszą nagrodę. Trzecie miejsce za interpretację pieśni „O mój rozmarynie” i „Pałacyk Michla” zajął gimnazjalista Hubert Kołpak. Wyróżniono również Miłosza Malczuka ze szkoły podstawowej, który zaśpiewał „Czerwone maki” i „Wojenko, wojenko”. Chłopcy, przygotowani przez muzykoterapeutę Kingę Kuligowską, dostali pamiątkowe dyplomy i puchary.

Kilka dni później, 18 listopada, trójka innych dzieci pokazała swoje umiejętności w konkursie plastycznym „Jesień muzyką malowana” zorganizowanym w Zespole Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej. Mateusz Pawluczuk zajął w nim pierwsze miejsce, a dwa wyróżnienia przypadły Wojtkowi Sycowi i Darii Fedorowicz.

– Zawsze bardzo się cieszymy z takich sukcesów. Nasze dzieci udowadniają, że mają talenty, ale trzeba pamiętać, że przygotowanie się do publicznego występu kosztuje osoby z autyzmem dużo wysiłku i przełamania wielu barier – podkreśla Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia Wspólny Świat.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza