Oddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy

Akcja odbędzie się we w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej przy ulicy Terebelskiej 57.
Akcja trwać będzie w godzinach od 8:00 do 13:00, w tym czasie nasi koordynatorzy będą na miejscu z kartonem, do którego będzie można wrzucać słodycze, mimo, że jest to dzień pracy/szkolny to na podstawie uzyskanego zwolnienia nieobecności powinny być usprawiedliwione przez pracodawcę/nauczyciel. 
Oddać krew mogą osoby od 18. do 65. roku życia, ważące co najmniej 50 kilogramów, u których w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie wykonano żadnych zabiegów operacyjnych, akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała oraz nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.
Trzeba być zdrowym, tj. nie mieć objawów przeziębienia, nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych). Przed przyjściem do centrum trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem. Przed oddaniem krwi należy ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzednim.

Szczegóły odnośnie warunków oddawania krwi:
http://www.rckik.lublin.pl/?id_w=6

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/419281201599220/

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza