Uroczyste zakończenie projektu


W ramach spotkania została zaprezentowana zakupiona specjalistyczna aparatura: Motek Medical System, komora klimatyczna, komora hipoksyczna. W utworzonym w ramach projektu laboratorium diagnostyki i terapii narządu planowane są badania naukowe będące odpowiedzią na zapotrzebowanie podmiotów gospodarki.

W laboratorium znajduje się jedyny w Polsce system Motek, który umożliwia dokonanie precyzyjnych pomiarów podczas treningu chodu i biegu, pozwala także na doskonalenie dynamicznego balansu ciała. Motek Medical System może być wykorzystywany w programach rehabilitacyjnych po ciężkich urazach i zaburzeniach układu ruchu, a także w programach treningowych sportowców.

W komorze klimatycznej istnieje możliwość przeprowadzenia badań klimatycznych 
z dostosowaniem temperatury, wilgotności i prędkości powierza. Badania w takich warunkach znajdują zastosowanie w przemyśle odzieżowym i transporcie.  

Komora hipoksyczna wykorzystywana jest w sporcie wyczynowym, medycynie regeneracyjnej i terapiach rehabilitacyjnych. Trening hipoksyjny jest szeroko akceptowaną 
i legalną metodą osiągania granic możliwości fizjologicznych człowieka. Badania znajdą zastosowanie w takich dziedzinach jak sport, rehabilitacja, terapia kliniczna, opieka zdrowotna, ochrona przeciwpożarowa.

Po zaprezentowaniu możliwości działania posiadanej aparatury zaproszeni goście obejrzeli występy Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie wraz z bialskim Jazz Trio. Program uroczystości zakończenia projektu połączonego ze świętem uczelni zwieńczył koncert Lubelskiej Federacji Bardów. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza