Kontrabanda w busie z jabłkami

Wczoraj po południu funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą realizując uzyskane informacje, zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Bocznej w Białej Podlaskiej busa marki VW. W trakcie kontroli przestrzeni ładunkowej pojazdu policjanci znaleźli worki wypełnione papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które były ukryte za przewożonymi skrzynkami z jabłkami.

Po przeliczeniu kontrabandy okazało się, że 62-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej przewoził w aucie blisko 7400 paczek papierosów różnych marek. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi pond 120 tys. zł. Kierujący busem jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty popełnienie przestępstwa skarbowego i w trakcie przesłuchania wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Na poczet grożącej grzywny policjanci zabezpieczyli od podejrzanego pieniądze w kwocie 10 tys. zł. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa akcyzowe.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza