tymoszynska-reklama

"Podlasiacy" z nagrodami

Pary turniejowe z Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy” z Bialskiego Centrum Kultury walczyły na XVII Regionalnym Turnieju Tańców Polskich „O Złoty Klucz”, VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Szablę Kmicica” oraz na IV Mistrzostwach Podlasia w Tańcach Polskich „O różę pani Basi” (turniej poświęcony pamięci Barbary Kędry, instruktorki ZPiT „Podlasiacy”, a także sędziny Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF).

Podczas turnieju tancerze rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych od 7 do 40 roku życia i w czterech klasach – A, B, C i D. „Podlasiacy” uplasowali się na wysokich finałowych miejscach. W kategorii IV A (16-18 lat) Dominik Skoczeń i Justyna Buczyło zajęli 5 miejsce, a Piotr Nitychoruk i Aleksandra Pawłowska (kat. II D 10-12 lat) dotarli do półfinału. Podium udało się wywalczyć Adamowi Makarskiemu i Gabrieli Kozłowskiej, którzy zajęli 3 miejsce w kategorii I D (7-9 lat). W tej samej grupie wiekowej 5 miejsce wywalczyła para Feliks Makarski i Aleksandra Och w turnieju regionalnym.