"Podlasiacy" z nagrodami

Pary turniejowe z Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy” z Bialskiego Centrum Kultury walczyły na XVII Regionalnym Turnieju Tańców Polskich „O Złoty Klucz”, VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Szablę Kmicica” oraz na IV Mistrzostwach Podlasia w Tańcach Polskich „O różę pani Basi” (turniej poświęcony pamięci Barbary Kędry, instruktorki ZPiT „Podlasiacy”, a także sędziny Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF).

 

Podczas turnieju tancerze rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych od 7 do 40 roku życia i w czterech klasach – A, B, C i D. „Podlasiacy” uplasowali się na wysokich finałowych miejscach. W kategorii IV A (16-18 lat) Dominik Skoczeń i Justyna Buczyło zajęli 5 miejsce, a Piotr Nitychoruk i Aleksandra Pawłowska (kat. II D 10-12 lat) dotarli do półfinału. Podium udało się wywalczyć Adamowi Makarskiemu i Gabrieli Kozłowskiej, którzy zajęli 3 miejsce w kategorii I D (7-9 lat). W tej samej grupie wiekowej 5 miejsce wywalczyła para Feliks Makarski i Aleksandra Och w turnieju regionalnym.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza