Anna Chwałek Człowiek Roku

Prezes bialskiego stowarzyszenia Anna Chwałek nagrodę im. Ludomira Benedyktowicza w kategorii społeczno-humanitarnej odebrała 1 grudnia w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Wyróżnienie to, wysoko cenione na Podlasiu, jest przyznawane od 1987 roku ludziom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju regionu w różnych sferach życia.

– Ta nagroda to dla nas, terapeutów, wychowawców i nauczycieli, wyraz dużego uznania. Cieszę się, że nasza praca, niełatwa, co trzeba podkreślić, jest doceniana nie tylko lokalnie, ale również w innych województwach. To powód do dumy. Dumy z kadry ośrodka, jej zaangażowania i starań – mówi Anna Chwałek.

Prezes Wspólnego Świata została doceniona także przez czytelników „Dziennika Wschodniego”. Ich głosy zapewniły Annie Chwałek tytuł Człowieka Roku 2015. Szefowa bialskiego stowarzyszenia 2 grudnia podczas gali finałowej w Lublinie otrzymała pamiątkową statuetkę.

Z nagród cieszą się także rodzice podopiecznych stowarzyszenia. – Dla naszych dzieci to po prostu drugi dom – mówi o Wspólnym Świecie Izabela Ciesielska-Semeniuk, mama Adriana uczęszczającego do szkoły podstawowej. – Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna dla dzieci z autyzmem jest kompleksowa terapia. Tę zapewnia naszym dzieciom stowarzyszenie. Mamy wielkie szczęście, że funkcjonuje w Białej Podlaskiej, i że tak prężnie i systematycznie się rozwija.

Jej opinię podziela Remigiusz Jasiński, tata Szymona. – Kolejne wyróżnienia przyznawane Stowarzyszeniu Wspólny Świat według mnie są potwierdzeniem tego, że mamy w Białej Podlaskiej swego rodzaju Uniwersytet Cambridge dla autystów. Ośrodek dzięki pasji, skutecznemu zarządzaniu, efektywnemu pozyskiwaniu funduszy oraz świetnym terapeutom reprezentuje naprawdę wysoki poziom – uważa i dodaje, że każdego dnia obserwuje poczynione przez syna postępy. – To efekt ciężkiej pracy terapeutów Wspólnego Świata – przekonuje Jasiński.

  

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza