Inwestycje w rękach mieszkańców.

– Budżet ma dotyczyć tylko i wyłącznie propozycji przegłosowanych przez mieszkańców. Podstawowym celem jest włączenie mieszkańców w proces zarządzania miastem, a także budowanie więzi w lokalnych społecznościach a także zwiększenie współodpowiedzialności za miejskie inwestycje – wyjaśnia Magdalena Mikołajczak, koordynatorka projektu w Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Uchwalenie budżetu poprzedzą konsultacje społeczne. Po przegłosowaniu uchwały przez radnych będzie można rozpocząć nabór wniosków, połączony z ich merytorycznymi konsultacjami aby mieszkańcy otrzymali możliwość fachowej pomocy w przygotowaniu dokumentów.

Następnie odbędzie się ocena formalna i techniczno-finansowa, przy której sprawdzane będzie między innymi poparcie danego projektu. Najprawdopodobniej projekt dopuszczony do realizacji będzie musiał posiadać 30 podpisów.

Po ogłoszeniu najlepszych projektów odbędzie się głosowanie w wyznaczonych punktach oraz za pośrednictwem internetu. Pod koniec września powinniśmy poznać zwycięskie pomysły, które zostaną wprowadzone do budżetu na przyszły rok.

Realizacja budżetu obywatelskiego zależy od pomysłów i potrzeb mieszkańców, ale założono, że główne inwestycje będą dotyczyły spraw estetycznych i ekologii (zieleń, mała architektura, ścieżki edukacyjne), bezpieczeństwa (oświetlenie, bezpieczeństwo ruchu), remontów i modernizacji (ulice, parkingi, chodniki) oraz rekreacji (place zabaw, ścieżki rowerowe, itp.).

– Pamiętajmy że wciąż jesteśmy na etapie planowania. Przed podjęciem wiążącej uchwały, które mam nadzieję nastąpi w marcu, chcemy zapytać mieszkańców co mają do powiedzenia w tej sprawie, bo ich głos jest najważniejszy. Zachęcam do konsultowania i zgłaszania swoich pomysłów w Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości – puentuje prezydent Dariusz Stefaniuk.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza