Goran Larsen w Veronie


Zapraszam na koncert legendarnego szwedzkiego saksofonisty Gorana Larsena, z którym m.in. na wibrafonie zagra czołowy europejski wibrafonista Karol Szymanowski-Biała Podlaska restauracja Verona ul.Janowska 4/8 28 lutego 2016. godz.19.30. Więcej info na plakacie.  

Goran Larsen-saksofony
Karol Szymanowski-wibrafon
Jarek Michaluk- kontrabas
Radek Żyła- perkusja

Göran Larsen pochodzi ze szwedzkiej Uppsali. Gra zarówno na saksofonie tenorowym, jaki i sopranowym. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w roku 1966 i powracał do naszego kraju ponownie w 2003 i 2013, grając koncerty w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Jednym z efektów jego wizyt w Polsce jest płyta p.t. „Alone Together” nagrana w kwartecie razem z Bukowskim, Lemańczykiem i Sowińskim.

Lata 1994-2008 Göran spędził w Helsinkach (Finlandia), gdzie był członkiem dwóch jazzowych orkiestr:
OPERA Big Band i GREAT HELISINKI SWING Big Band.
W tym samym czasie prowadził też dwa własne projekty: septet “CITY-JAZZ” Orchestra i kwintet „TALKING TENORS”, w którym współpracował z estońskim saksofonistą RAIVO TAFENAU.

W latach 70-tych i 80-tych Göran Larsen grał z plejadą amerykańskich muzyków odwiedzających Szwecję w wśród których byli między innymi: Clark Terry, Kay Winding, Tony Scott, Buddy de Franco, Nelson Riddle, Eartha Kitt, Jerome Richardson, Jerry Dodgion. Göran grał również na Intenational Jazz Festival w Vancouver, w Kanadzie w 2002r. Brał również udział w projekcie „Scandinavian weeks” w latach 2001 do 2003 i w ramach tego programu, występował na scenach jazzowych w Bangkoku, Kuala Lumpur i Manilii. Obecnie aktywnie współpracuje z muzykami jazzowymi ze Szwecji, Polski, Finlandii, Litwy, Łotwy i Estonii.

Podczas bialskiego koncertu szwedzki saksofonista wystąpi w towarzystwie czołowego europejskiego wibrafonisty Karola Szymanowskiego- wykładowcy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, twórcy unikatowej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie i wykorzystujący ją jak nikt dotąd na świecie. Na kontrabasie zagra bialski muzyk Jarosław Michaluk od lat związany z zespołem Szymanowskiego w Open Trio, z kolei za perkusją zasiądzie kolega Michaluka z Jazz Trio- Radosław Żyła.
Bialski koncert należy do trasy koncertowej szwedzkiego muzyka, która obejmuje m.in. toruński –Jazz Od Nowa Festival.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza