Hamlet – Szekspirowska tragedia wciąż na czasie

W ramach cyklu Klasyka Teatru w CINEMA3D można obcować z największymi dramatycznymi dziełami wszechczasów.  Wybitne spektakle i wielkie gwiazdy teatru czekają na widzów kina. Już w najbliższy czwartek, 18 lutego, CINEMA3D zaprasza na Hamleta. W roli tytułowej Benedict Cumberbatch  znany z seriali BBC „Sherlock”, „Gra tajemnic”, „Frankenstein”.

Spektakl wystawiany był w Barbican Theatre w Londynie. Reżyser przeniósł historię Hamleta we współczesne czasy, aby podkreślić aktualność arcydzieła Szekspira. 

Opis spektaklu: W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, matka Hamleta, szybko oddaje swoją rękę uzurpatorowi. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju.

Przedstawienie z polskimi napisami retransmitowane w ramach Klasyki Teatru. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza