Zaproszenie ba Bieg Tropem Wilczym

W ostatni dzień lutego pobiegniemy oczywiście na dystansie symbolicznym, czyli 1963 metrów. To odniesienie do historycznej daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka „Lalka”. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i pakiet startowy, w którym znajdzie się także pamiątkowa koszulka.

 

Nowością będzie bieg na dystansie 5 km, w którym każdy uczestnik otrzyma odpowiedni chip do precyzyjnego pomiaru czasu. Trwają już zapisy na obydwa biegi, które prowadzi Klub Biegacza Biała Biega. Opłata startowa wynosi 10 zł.

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony będzie po raz szósty, ale dopiero po raz drugi jest to tak wyjątkowe wydarzenie również w Białej Podlaskiej. Został ustanowiony w 2011 roku, w rocznicę egzekucji 7 członków IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Wyrok został wykonany 1 marca 1951 roku.

 

Oprócz biegu Tropem Wilczym w mieście odbędą się wydarzenia towarzyszące, zostanie także odsłonięta tablica poświęcona niezłomnym żołnierzom, walczącym o niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej.

 

http://www.bialabiega.pl/view/213,zapraszamy-na-bieg–tropem-wilczym-

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza