Zdesperowani pracownicy żądali natychmiastowej wypłaty


2 godziny trwał w czwartek protest pracowników firmy sprzątającej obiekty Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Sprzątaczki zatrudnione tam najczęściej na umowach śmieciowych żądały uregulowania wypłat za poprzedni miesiąc.  

Podczas burzliwego spotkania w bialskim szpitalu z Dominikiem Stężyckim, prezesem Link2People sp. z o. o. w Piasecznie oburzone mówiły o braku pieniędzy na regulowanie rachunków. Żaliły się na bardzo niskie stawki oraz olbrzymie obciążenie zadaniami. Wiele osób przyznawało, że boi się zupełnie zwolnienia nawet z tak marnie opłacanej pracy.

Prezes przyznał, że Urząd Skarbowy w Piasecznie zajął konto firmy, gdyż nie były ostatnio płacone podatki. Konieczne było zgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości firmy (która nie musi nastąpić).
Dominik Stężycki obiecywał kilkakrotnie, że na początku marca zapłaci zaległe wynagrodzenia za styczeń, a w kwietniu za pozostałe dwa miesiące. Zapewnił nawet, że postara się zrekompensować załodze dodatkowe koszty poniesione wskutek nieterminowych wypłat.

Część protestujących poszła na zaległe urlopy. Niektórzy przystąpili rano do pracy.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza