Ta decyzja może mieć nieodwracalne skutki


Trudno zrozumieć decyzję Agencji Nieruchomości Rolnych, która w piątek odwołała prezesów stadnin koni w Janowie Podlaskim i Michałowie. Do grona osób odwołanych dołączyła także Anna Stojanowska – sędzia międzynarodowy, inspektor w ANR.

Sprawa wzbudza w środowisku ogromne emocje, w komentarzach często pojawia się obawa o losy polskiej hodowli konia arabskiego. Jaka przyczyna spowodowała tak absurdalną decyzję ? Pracownicy stadnin nie chcą się wypowiadać na ten temat obawiając się niestety zwolnień i problemów.

W internecie opublikowano list otwarty do ministra rolnictwa i prezesa ANR sugerujący, że osoby zwolnione powinny znaleźć się w strukturach polskiej hodowli. Wszystkie trzy zwolnione osoby były przez lata lojalnie związane z państwową hodowlą koni arabskich, poświęcając tej pracy talent, życie zawodowe i rodzinne. Każda z tych osób zaczynała karierę od praktyki i dogłębnego poznania tajników pracy, przechodząc kolejno wszystkie szczeble kariery: jako prosty masztalerz, koniuszy, weterynarz, hodowca itd. pod okiem legendarnych mentorów, Andrzeja Krzyształowicza i Ignacego Jaworowskiego.

Czy istnieje jeszcze szansa na zmianę decyzji, która może mieć nieodwracalne skutki dla utrzymania polskiej hodowli na dotychczasowym, wysokim poziomie ?

List otwarty do Prezesa ANR, list do Ministra Rolnictwa

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza