Nagrobkowy przemyt

Na ten nietypowy pomysł przemytu wpadł 49-letni obywatel Ukrainy, który przekraczał granicę w Dorohusku. Mężczyzna przewoził opisaną i gotową do montażu granitową płytę nagrobkową. Twierdził, że to na grób dziadka, który zginął podczas wojny i pochowany jest w Krakowie. Wnętrze płyty skrywało jednak inną i to całkiem prozaiczną tajemnicę.

Okazało się, że środek był wydrążony i wypełniony ukrytymi przed kontrolą graniczną papierosami. W sumie było to prawie 1,7 tys. paczek różnych wyrobów tytoniowych z ukraińskimi znakami akcyzy. Wartość rynkową tej oryginalnie zapakowanej kontrabandy funkcjonariusze oszacowali na prawie 22 tys. zł.

Podejrzany o próbę przemytu podróżny przyznał się do winy. Wyjaśnił, że papierosy pomógł mu ukryć kamieniarz, który zajmował się przygotowaniem nagrobka. Nielegalny towar mężczyzna zamierzał sprzedać na targowisku w okolicach Chełma.    

49-latek na przemycie nie zarobi. Mundurowi postawili mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, zajęli też 12 tys. zł na poczet grożącej mu kary grzywny.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

Wśród nietypowych miejsc i przedmiotów, w których funkcjonariusze celni znajdowali nielegalne papierosy, można wymienić chociażby rury od odkurzacza, laptopy, DVD, głośniki, lodówki, wersalkę, książki, piłki do kosza, tort, ramę od roweru i in. W przypadku kontroli prowadzonych poza przejściami granicznymi zdarzało się, że funkcjonariusze celni znajdowali papierosy w śmietnikach, na drzewach, na kartoflisku, w betoniarce, w urządzeniu do maglowania czy też w wysyłanych do Anglii dywanikach samochodowych. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza