Nie myśl peselem, zostań przyjacielemW ramach projektu “Zwolnienie z teorii”, uczennice I LO im J.I Kraszewskiego oraz LO im. C. Norwida stworzyły akcję “Nie myśl peselem, zostań przyjacielem”.  Projekt polega na uświadomieniu ludziom, że seniorzy również mogą angażować się w różne ciekawe inicjatywy i nie są nudni. Jak mówi Gabriela Piątek:

“Chcemy pokazać młodzieży, że są to naprawdę rozrywkowi ludzie, którzy ze względu na swoje doświadczenia mogą nas bardzo dużo nauczyć i uświadomić nam wiele rzeczy. Pokazać nam co oni robili w naszym wieku i odciągnąć nas od tych wszystkich telefonów. Planujemy zorganizować warsztaty kulinarne, bo jak wszyscy wiemy nasze babcie gotują najlepiej.”

Projekt stara się o patronat prezydenta i rady seniorów. Wcześniej odbyło się już kilka ciekawych wydarzeń orgazniowanych przez uczennice, m.in Dzień Babci i Dziadka, na którym uczestniczyło ok 400 osób.

Piątek dodaje:

.Zależy nam aby projekt dotarł do jak największej ilości osób, i żeby ludzie zmienili swoje przekonanie i ocenianie starszych przez ustępowanie miejsca w autobusie.

Autorki projektu współpracują z lokalnymi klubami seniora. Powstałą również strona na portalu facebook, gdzie można znaleźć świeże informacje dotyczące akcji.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza