tymoszynska-reklama

Wygrana z Motorem Lublin

W meczu 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów w Białej Podlaskiej doszło do derbów pomiędzy TOP-em54 Biała Podlaska
a Motorem Lublin. Lepsi w tym starciu okazali się ci pierwsi, którzy wygrali 2:1. Wynik został ustalony przed przerwą.

Obydwa zespoły w tym roku nie zdobyły nawet jednego punktu – Motor przegrał z MKS-em Ełk i Jagiellonią Białystok.
Mecz TOP-u54 Biała Podlaska ze Stalą Rzeszów dwukrotnie został przełożony. Ponadto Tomasz Andrzejuk i spółka przegrali 0:1
w Bełchatowie z GKS-em. W niedzielę, w samo południe, dwaj rywale z województwa lubelskiego, mieli więc okazję na to,
by wreszcie zapunktować

Obu stronom marzył się taki początek, jaki padł udziałem gospodarzy. Już w 2. minucie bowiem Kacper Stalewski – po asyście
Patryka Paszkiewicza– otworzył wynik. Po trzystu sekundach do wyrównania doprowadził Kacper Waniowski, który wykorzystał
błąd dobrze dysponowanego w kolejnych minutach bramkarza ekipy Miłosza Storto. Dawid Boruc miał piłkę poza polem karnym
i chciał wejść z nią w „szesnastkę”, jednak został uprzedzony przez Waniowskiego, który strzelił do pustej bramki. Po tej akcji
inicjatywa przeszła w ręce Motoru, który grał z wiatrem. Niestety dla lublinian – inicjatywy i między innymi czterech rzutów
rożnych z rzędu – nie udało zamienić się na gola.

Niedługo przed przerwą TOP po raz kolejny wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do ostatniego gwizdka. W 37. minucie
Adam Czemierowski dośrodkował na głowę Sebastiana Czapskiego. Z tym strzałem poradził sobie Michał Andrzejkiewicz, który wybił
jednak piłkę przed siebie, a Czapski tylko czyhał na dobitkę. Jeszcze przed przerwą po rzucie wolnym, motorowcy trafili w słupek
bramki Boruca. Po przerwie mecz nieco „zamknął się”, a z biegiem czasu inicjatywa przeszła w ręce podopiecznych Tomasza Jasika,
którym pomogła czerwona kartka dla Tomasza Andrzejuka z 75. minuty. Bratanek Artura Boruca, poza interwencjami na przedpolu,
nie miał jednak zbyt wiele roboty, a po końcowym gwizdku wraz z kolegami mógł cieszyć się z trzech punktów.