Bialska Szkoła Rocka

Bialska Szkoła Rocka to miejsce, gdzie osoby spragnione rozwijania swojej wrażliwości muzycznej, mogą w poznać nowatorskie metody kształcenia muzycznego. Mowa o Bialskiej Szkole Rocka, powstałej w  z inicjatywy Michała Płandy. Na pomysł wpadł podczas zajęć na studiach artystycznych na lubelskim UMCS: – wtedy właśnie powstał plan na utworzenie szkoły nowoczesnej, całkowicie indywidualnej, otwartej na ucznia – jego predyspozycje i potrzeby.

 

Praca z uczeniem rozpoczyna się od ustalenie predyspozycji do nauki gry na danym instrumencie. Kilka pierwszych zajęć to swoiste zapoznanie z uczniem – jego oczekiwaniami i stosunkiem do zajęć muzycznych. Szkoła oferuje naukę od podstaw, jest także możliwość kontynuacji rozpoczętej wcześniej edukacji. Wymaga to szczególnej pracy i ustalenia pewnych warunków współpracy, co przekłada się na efektywność zajęć.

Zajęcia indywidualne rozpoczynają się od ćwiczeń, które całkowicie odrywają ucznia od tego co robił jeszcze kilka minut temu. Pełne skupienie jest obowiązkowe. Uczniowie są w różnym wieku, przedział wiekowy to 6-40 lat, co wymaga indywidualnego podejście do planowania i przeprowadzania zajęć. Szkoła uwagę przykłada do kwestii technicznych – postępy uczniów są na bieżąco śledzone śledzone, dzięki rejestratorom dźwięku.

 

W szkole najważniejsze jest umiejętne połączenie teorii z praktyką na bazie ciekawego repertuaru. Materiał dydaktyczny ułożony jest tak, by nauka była ciekawa, a każde zagadnienie teoretyczne było podparte przykładem muzycznym, który wpada w ucho. Najmłodsi lubią naukę z wykorzystaniem tzw. systemu chroma notes – każdemu dźwiękowi odpowiada inny kolor. Starsi natomiast wolą uczyć się na przykładzie konkretnych utworów.

Jedną z nowości są pierwsze zajęcia muzyczno-ruchowe dla najmłodszych. „Aktywne Maluchy” to doskonała zabawa dla najmłodszych i ich rodziców.
Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach i łączą zabawę ruchową, sensoryczną i plastyczną. W ten sposób usprawnia się motorykę najmłodszych, koncentruje i uwrażliwia na dźwięki. Instrumenty perkusyjne, melodyczne, Bum Bum Rurki, są wykorzystywane podczas zajęć. „Aktywne Maluchy” odbywają się w dwóch grupach : 1-3l i 3-6l. Rozpoczynają się one 12 kwietnia i będą zajęciami cyklicznymi.“Bialska Szkoła Rocka” mieści się na ulicy Jesionowej 24. W sprawie zapisów na zajęcia, można się kontaktować drogą telefoniczną (505234884) lub poprzez maila kontakt@bialskaszkolarocka.pl.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza