tymoszynska-reklama

Osiemnasty triumf nowego lidera II ligi!

ChKS Łódź jechał do Białej Podlaskiej jak na ścięcie. Młoda drużyna gości miała niewielkie szanse w konfrontacji z wiceliderem grupy III II ligi. Przedmeczowe rozważania nie potwierdziły się na parkiecie, lecz bialczanie i tak zdołali potwierdzić swoją wyższość, wygrywając 26:21 (11:13).

Zwycięstwo Podlasia Biała Podlaska, pewna wygrana akademików z ChKS-em oraz triumf Mazura Sierpc nad MKS-em Wieluń – tak idealną sportową sobotę widziano w mieście nad Krzną. Bialscy fani kibicowali drużynie z Sierpca z prostego powodu – strata punktów Wielunia (przy braku niespodzianki w Białej) oznaczała powrót AZS AWF na pozycję lidera.

Pierwsze minuty to sporo mankamentów w grze ofensywnej, gdzie na przestrzeni całej połowy nie brakowało nieskutecznych rzutów i fauli w ataku. Co prawda w 10. minucie gospodarze wygrywali 5:3, jednak kolejne dwadzieścia minut – co było szokiem dla fanów zgromadzonych w hali przy ulicy Marusarza – należało do przyjezdnych. Po kwadransie było po 5, a w 20′ – 7:6 na korzyść łodzian. Sto osiemdziesiąt sekund przed przerwą różnica była identyczna (10:11). ChKS wykorzystał grę w przewadze i do przerwy wygrywał 13:11.

W drugiej odsłonie drużyna przyjezdnych szybko dostała dwie kary. AZS AWF wykorzystał ten moment i doprowadził do remisu po 14. Po dwóch trzecich meczu znów była równowaga (15:15), a mniej więcej w tym samym czasie dwójka sędziowska zaczęła sypać karami niczym z rogu obfitości. Gospodarze przez pewien okres występowali w… potrójnym osłabieniu. Gra w czterech zawodników w polu nie przeszkodziła jednak Marcinowi Stefańcowi i spółce – w tym czasie akademicy zdobyli dwa gole z kontrataku i wygrywali 17:16 w 43. minucie.

Wspomniany Stefaniec, który rozgrywał dziś dobre zawody, zdobył wówczas trzy bramki z rzędu, dzięki czemu – na kwadrans przed końcem – jego drużyna prowadziła 19:17. Walka trwała do ostatnich dziesięciu minut, w które zespoły weszły przy stanie 20:18. W końcówce bialska siódemka potwierdziła swoje pierwszoligowe aspiracje i zwyciężyła – w dużych bólach – 26:21.

W Sierpcu padł wynik 28:27 dla gospodarzy, co oznacza awans AZS-u na pozycję lidera! Za tydzień „azetesiacy” zmierzą się w Pabianicach z najgorszym w lidze Pabiksem.