Osiemnasty triumf nowego lidera II ligi!

ChKS Łódź jechał do Białej Podlaskiej jak na ścięcie. Młoda drużyna gości miała niewielkie szanse w konfrontacji z wiceliderem grupy III II ligi. Przedmeczowe rozważania nie potwierdziły się na parkiecie, lecz bialczanie i tak zdołali potwierdzić swoją wyższość, wygrywając 26:21 (11:13).

Zwycięstwo Podlasia Biała Podlaska, pewna wygrana akademików z ChKS-em oraz triumf Mazura Sierpc nad MKS-em Wieluń – tak idealną sportową sobotę widziano w mieście nad Krzną. Bialscy fani kibicowali drużynie z Sierpca z prostego powodu – strata punktów Wielunia (przy braku niespodzianki w Białej) oznaczała powrót AZS AWF na pozycję lidera.

Pierwsze minuty to sporo mankamentów w grze ofensywnej, gdzie na przestrzeni całej połowy nie brakowało nieskutecznych rzutów i fauli w ataku. Co prawda w 10. minucie gospodarze wygrywali 5:3, jednak kolejne dwadzieścia minut – co było szokiem dla fanów zgromadzonych w hali przy ulicy Marusarza – należało do przyjezdnych. Po kwadransie było po 5, a w 20′ – 7:6 na korzyść łodzian. Sto osiemdziesiąt sekund przed przerwą różnica była identyczna (10:11). ChKS wykorzystał grę w przewadze i do przerwy wygrywał 13:11.

W drugiej odsłonie drużyna przyjezdnych szybko dostała dwie kary. AZS AWF wykorzystał ten moment i doprowadził do remisu po 14. Po dwóch trzecich meczu znów była równowaga (15:15), a mniej więcej w tym samym czasie dwójka sędziowska zaczęła sypać karami niczym z rogu obfitości. Gospodarze przez pewien okres występowali w… potrójnym osłabieniu. Gra w czterech zawodników w polu nie przeszkodziła jednak Marcinowi Stefańcowi i spółce – w tym czasie akademicy zdobyli dwa gole z kontrataku i wygrywali 17:16 w 43. minucie.

Wspomniany Stefaniec, który rozgrywał dziś dobre zawody, zdobył wówczas trzy bramki z rzędu, dzięki czemu – na kwadrans przed końcem – jego drużyna prowadziła 19:17. Walka trwała do ostatnich dziesięciu minut, w które zespoły weszły przy stanie 20:18. W końcówce bialska siódemka potwierdziła swoje pierwszoligowe aspiracje i zwyciężyła – w dużych bólach – 26:21.

W Sierpcu padł wynik 28:27 dla gospodarzy, co oznacza awans AZS-u na pozycję lidera! Za tydzień „azetesiacy” zmierzą się w Pabianicach z najgorszym w lidze Pabiksem.

żródło:http://www.lubsport.pl/aktualnosci/chks-postawil-sie-w-bialej-osiemnasty-triumf-nowego-lidera-ii-ligi/ 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza