Minister Jurgiel chce zmian w zarządzie stadniny!

“w związku z kolejnym przypadkiem padnięcia klaczy w stadninie koni w Janowie Podlaskim minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel polecił dziś Prezesowi Agencji Nieruchomości Rolnych podjęcie natychmiastowych działań naprawczych”– czytamy w komunikacie wydanym przez resort rolnictwa dzisiaj w godzinach popołudniowych.

Jest to związane z ostatnimi zdarzeniami w stadninie. W nocy z piątku na sobotę, padła klacz Amra. Prawdopodobną przyczyną śmierci był skręt jelit. W podobny sposób, 17 Marca, padła klacz “Preria”, która w ramach dzierżawy przebywała na terenie stadniny. Obie klacze należały do Shirley Watts (żona perkusisty zespołu The Rolling Stones), która już zapowiedziała, że zabierze pozostałe klacze ze stadniny.

Przypomnijmy, że Prezesi stadnin koni arabskich : Marek Trela z Janowa Podlaskiego oraz Jerzy Białobok z Michałowa zostali zdymisjonowni przez prezesa ANR 19 Lutego. Decyzja ta spotkała się z oburzeniem środowiska w kraju oraz za granicą.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza