Powstanie pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich


Władze Białej Podlaskiej zaprosiły dzisiaj mieszkańców na mszę świętą w intencji ofiar tragedii pod Smoleńskiem, która odbyła się w kościele Św. Antoniego o godz. 11:30. Po mszy zebrani złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą wydarzenie z 10 kwietnia 2010 roku. Biała szczególnie wspominała Barbarę Maciejczyk, stewardesę pochodzącą z naszego miasta i gen. Andrzeja Błasika, którego małżonka jest rodowitą bialczanką. 

Wcześniej, o godz. 8.41, czyli w godzinę katastrofy, w mieście zawyły syreny alarmowe. W trakcie okolicznościowych przemówień obecny na uroczystościach Senator PiS Grzegorz Bierecki poinformował mieszkańców o inicjatywie powstania w Białej Podlaskiej pomnika im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Prace nad projektem są zaanawnsowane i na 11 listopada zapowiadane jest odsłonięcie pomnika. To trzeci w Polsce po Radomiu i Siedlcach pomnik Lecha Kaczyńskiego.

Druga propozycja to pomysł posła Adama Abramowicza aby generał Andrzej Błasik miał w naszym mieście ulicę lub rondo swojego imienia.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza