105 LAT TEMU ZDOBYŁ BIEGUN POŁUDNIOWY


Muzeum Statku Polarnego Fram w Oslo to miejsce poświęcone historycznemu żaglowcowi, na którym 105 lat temu słynny podróżnik Roald Amundsen wygrał wyścig do bieguna południowego. 

W muzeum zwiedzający mogą prześledzić losy najważniejszych wypraw na Arktykę i Antarktydę dzięki bogatej kolekcji eksponatów, zdjęć, map i makiet oraz zobaczyć autentyczny żaglowiec “Fram”.

To właśnie tym statkiem 105 lat temu polarnik Roald Amundsen jako pierwszy człowiek zdobył biegun południowy. – To byli ludzie, którzy mieli swoje marzenia, którzy pomyśleli: mogę to zrobić, będę pierwszą osobą na biegunie, tacy jak Fridtjof Nansen, Robert Peary, Ernest Schackleton, Robert Scott i rzecz jasna Roald Amundsen – mówi o ówczesnych polarnikach Borge Ousland, były komandos oraz pierwsza osoba, która samotnie bez żadnego wsparcia zdobyła biegun północny. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza