Szczypiorniak nie wytrzymał tempa

AZS AWF Biała Podlaska pokonał na własnym parkiecie Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 32:19 (14:12). Przedostatnia drużyna w ligowej tabeli tylko do przerwy była w stanie dotrzymać kroku liderowi II ligi.

AZS AWF Biała Podlaska przez kilka ostatnich sezonów balansuje na granicy II ligi. Teraz – po raz drugi w przeciągu dwóch lat – ekipa z Lubelszczyzny awansuje na zaplecze PGNiG Superligi. Kampania 2016/2017 ma był przełomowa – bialczanie mają plany bezpiecznego utrzymania się na pierwszoligowych salonach. W sobotę do hali przy ulicy Marusarza przyjechał przeciętny drugoligowiec z Dąbrowy Białostockiej.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka od początku grał – jak na swoje możliwości – nieźle, a w dodatku ze swego rodzaju szczęściem. Drużyna z województwa podlaskiego kilkukrotnie zaskakiwała bowiem bialskich bramkarzy rzutami, które teoretycznie nie powinny wpaść do siatki. Mimo to stroną dominującą byli gospodarze, którzy prowadzili przez większość premierowej odsłony. Do przerwy było 14:12.

Po zmianie stron tylko przez chwilę dąbrowianie byli w stanie utrzymać tempo podopiecznych Dmitrija Tichona (17:14 w 34′). Dziewięć minut później różnica wynosiła siedem, a w 46′ – dziewięć bramek (24:15). Bardzo dobre zawody między bialskimi słupkami rozgrywał Damian Chmurski. Po przerwie przyjezdni tylko 7-krotnie znajdowali drogę do siatki. Beniaminek I ligi wygrał tę część gry 18:7, a całe spotkanie 32:19.

Za tydzień AZS AWF zagra z Trójką w Ostrołęce. Wygrana ostatecznie zapewni bialskiej siódemce awans do I ligi.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza