Aukcja w Janowie Podlaskim zagrożona? Brak listy koni

W tym roku przygotowania do aukcji koni w Janowie Podlaskim zaliczają spore opóźnienie. Firma organizująca wciąż nie otrzymała listy koni, które mają zostać wystawione na sprzedaż. W poprzednich latach pełne listy były gotowe już w marcu, natomiast po kontrowersyjnych zmianach w zarządzie stadniny rozpoczęły się poważne problemy i pytania o aukcje.

Barbara Mazur, szefowa firmy Polturf przyznaje:

“Wszystkie zadania związane z przygotowaniami do aukcji i Dni Konia Arabskiego nie są w zasadzie w tej chwili wykonywane. Nie ma materiałów do druku katalogu aukcyjnego i jest już pewne, że niestety nie będzie on na tak wysokim poziomie jak w latach ubiegłych. ANR we wcześniejszych komunikacie mówiła o renegocjacji kontraktu z moją firmą i do tej pory żadnych ustaleń i rozmów nie było. Marzec był miesiącem, w którym prowadziliśmy rozmowy z prywatnymi stadninami w sprawie ich udziału w aukcji i miejscach na listach aukcyjnych. W tej chwili ta kwestia również stoi pod znakiem zapytania ze względu na brak kontaktu z zarządem stadniny”

Jak można przeczytać na stronie internetowej firmy – “W chwili obecnej głównym obszarem działalności firmy jest organizacja DNi Konia Arabskiego i akcji Pride Of Poland w Janowie Podlaskim”. Pomimo faktycznych opóźnień Agencja Nieruchomości Rolnych zapewnia, iż sierpniowa aukcja oraz Dni Konia Arabskiego odbędą się w przewidzianym terminie.

“Pride Of Poland” w Janowie Podlaskim to jedna w najważniejszych imprez na świecie. Przypomnijmy, iż w lutym, ze stanowiska prezesa został odwołany Marek Trela, który ze stadniną związany był od 1978 roku. Już teraz wiemy, że były prezes domaga się przywrócenia do pracy i odszkodowania na drodze sądowej. Pierwsza rozprawa z Agencją Nieruchomości Rolnych ma się odbyć już 28 Kwietnia.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza