Obchody rocznicy w Białej Podlaskiej


Obchody 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym mieście rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych, orkiestry dętej z IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej oraz delegacji bialskich szkół i zakładów pracy przed Miejscem Straceń na Placu Wolności. Przy dźwiękach hymnu państwowego nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt. Następnie przed Miejscem Straceń złożono kwiaty, a Prezydent Miasta Dariusz Stefaniuk oficjalnie powitał uczestników obchodów. 

Z Placu Wolności uczestnicy przemaszerowali do kościoła Św. Antoniego, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta. Po nabożeństwie uroczystości przeniosły się pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 maja. Głos w tej części obchodów zabrał Dariusz Litwiniuk, Przewodniczący Rady Miasta Biała Podlaska, który w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne w dziejach naszego narodu było to wydarzenie. Na zakończenie uroczystości przybyłe delegacje: Urzędu Miasta i Rady Miasta, Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy, Przedstawiciele Parlament, Służby Mundurowe, Organizacje i Partie Polityczne, Organizacje Związkowe, zakłady pracy, uczelnie i szkoły złożyły kwiaty pod tablicą.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza