Celników chleb powszedni

A kontrabandę celnicy ujawniają niemalże wszędzie. Ostatnio w wyniku kontroli pociągu towarowego z Białorusi funkcjonariusze z bialskiej komórki zwalczania przestępczości udaremnili przemyt 25 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 300 tys. zł. Towar ukryty był pod warstwą drewna opałowego w specjalnie do tego celu skonstruowanej skrytce.

Tylko w tym roku w podobnych okolicznościach celnicy udaremnili kilka dużych prób przemytu papierosów. Rekord padł w marcu na terminalu przeładunkowym w Małaszewiczach, kiedy to z kolejowego kontenera celnicy wyjęli papierosy o wartości 3 mln zł. 

Konsumenci papierosów pochodzących z przemytu powinni być jednak świadomi, że towar często pochodzi z nielegalnej produkcji. Papierosy należą bowiem do jednych z najczęściej podrabianych towarów. Takie artykuły produkowane są często z odpadów i tytoniu najgorszej jakości, co sprawia, że są wielokrotnie bardziej szkodliwe od papierosów pochodzących z legalnej produkcji.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza