Celnicy zajmują kolejne nielegalne automaty

Przy okazji kontroli podejrzanych lokali oferujących grę na automatach celnicy z bialskiego urzędu zajęli w ostatnim czasie 14 bezprawnie użytkowanych maszyn. Automaty ustawione były w punktach na terenie Białej Podlaskiej, Kodnia i Konstantynowa – w każdym po trzy urządzenia. Dodatkowo w lokalu przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej, gdzie celnicy zajrzeli w poniedziałek (16.05.), działało bezprawnie kolejnych pięć maszyn.

Z kolei celnicy z Lublina w wyniku kontroli trzech punktów gastronomicznych zajęli 8 nielegalnych urządzeń. Dwa automaty funkcjonariusze zatrzymali w Kraśniku, trzy maszyny wpadły w ręce celników w Lublinie i kolejne trzy w Puławach.

Nie próżnowali też funkcjonariusze Urzędu Celnego w Zamościu. Po kontroli dwóch lokali gastronomicznych w Hrubieszowie do depozytu Służby Celnej trafiło 7 maszyn.

We wszystkich przypadkach mundurowi potwierdzili, że na automatach możliwe jest prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Zgodnie z obowiązującym prawem automaty mogą być ustawione wyłącznie w kasynach gry, na podstawie udzielonej koncesji. Ostatnie zezwolenia na urządzanie gier na automatach poza kasynami wygasły w województwie lubelskim w 2015 r.

Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność administracyjna oraz karna wynikająca z przepisów kodeksu karnego skarbowego.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza