ZLIKWIDOWANE PLANTACJE KONOPI INDYJSKICH

Do realizacji informacji uzyskanej przez strażników granicznych, funkcjonariusze obu służb przystąpili wczoraj wieczorem. Na dwóch znajdujących się w niewielkiej odległości od siebie, nie zamieszkałych na stałe posesjach, ujawniono dwie profesjonalnie działające uprawy marihuany.

W zaniedbanych z zewnątrz ale specjalnie przystosowanych i ocieplonych pomieszczeniach gospodarczych znajdował się sprzęt nawadniający, specjalistyczna instalacja elektryczna, lampy sodowe oraz wentylacja. Na pierwszej z posesji funkcjonariusze zabezpieczyli 206 krzaków konopi we wczesnej fazie wzrostu oraz 68 gramów suszu marihuany, natomiast na drugiej posesji zabezpieczono 186 krzaków w pełni rozwiniętych roślin z wykształconymi już kwiatostanami.

Na miejscu zatrzymano właścicieli posesji 27-letnią mieszkankę Piaseczna oraz 36-letniego mieszkańca Konstancina Jeziornej. Ponadto na zlecenie bialskiej jednostki zatrzymano do tej sprawy w woj. podkarpackim kolejnych dwóch mieszkańców Konstancina Jeziornej w wieku 37 i 40 lat. Czynności procesowe z zatrzymanymi będą wykonywane w bialskiej prokuraturze rejonowej, która będzie prowadziła w tej sprawie śledztwo. Za prowadzenie uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Kolejną uprawę roślin konopi, trzecią już na swoim terenie w tym roku, zlikwidowali wczoraj rano policjanci z Terespola. W tym przypadku zabezpieczono 24 rośliny we wczesnej fazie wzrostu. 40-letni mieszkaniec terespolskiej gminy konopie uprawiał w specjalnych namiotach z profesjonalnym osprzętem.  W tym przypadku mężczyzna usłyszał już zarzuty przestępstwa. Na poczet grożącej kary policjanci zabezpieczyli od niego 4 tys. zł. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza