Zapłacił, bo nie zgłosił

Mandatem karnym w kwocie tysiąca złotych ukarali kierowcę białoruskiej ciężarówki celnicy z komórki zwalczania przestępczości. Pieniądze funkcjonariusze znaleźli w czwartek (28.07.) podczas kontroli auta na terminalu w Koroszczynie. W samochodowej kabinie było dokładnie 30 tysięcy amerykańskich dolarów, których przewóz przez granicę 30-latek powinien wcześniej pisemnie zadeklarować.  Nie dopełniając tego obowiązku Białorusin popełnił wykroczenie skarbowe. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać, w formie pisemnej, organom celnym przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10 tys. euro, a także – bez względu na ilość – przewóz złota dewizowego i platyny dewizowej.  Jest to podyktowane koniecznością monitorowania przez państwo transakcji, które potencjalnie mogą mieć związek z praniem brudnych pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu.

Rzecznik prasowy

podkom. Marzena Siemieniuk


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza