Celnicy udaremnili przemyt za 100 tysięcy

Do zdarzenia doszło we wtorek (02.08.) na terminalu odpraw celnych w Koroszczynie. Celnicy z komórki zwalczania przestępczości prześwietlili wjeżdżający do Polski samochód ciężarowy zarejestrowany w województwie wielkopolskim.

Po analizie obrazu rentgenowskiego mundurowi nabrali podejrzeń, że przednia ściana naczepy pojazdu skrywa niezgłoszony towar. W wyniku rewizji celnicy wyjęli ze skrytki w ścianie naczepy ponad 7,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Do papierosów przyznał się 27-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego – kierowca ciężarówki. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień.

27-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozi mu za to wysoka grzywna. Oprócz papierosów celnicy zajęli też stanowiący dowód przestępstwa pojazd wraz z naczepą.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.  

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza